Prima A na výstavě Titanic

3. května se celá naše třída sešla před školou. Vyrazili jsme tramvají na zastávku metra Vltavská a vydali jsme se do metra. Dojeli jsme do konečné stanice Letňany a vyšli jsme ven. Ušli jsme asi 200 metrů k výstavišti PVA EXPO Letňany.

Když jsme došli k místu, paní profesorka koupila lístky a my se vydali k budově. Hned u vchodu nás zastavil pán, který nám řekl, že si máme odložit oblečení a batohy do určené skříňky (z bezpečnostních důvodů). Hned u vchodu jsme dostali palubní lístek, na kterém jsme měli napsáno jméno pasažéra a číslo kajuty, a na konci výstavy jsme se mohli dozvědět, jestli jsme přežili. Dostali jsme také audio průvodce na to, abychom porozuměli delším textům. Vešli jsme do první místnosti, která pojednávala o období 1900–1910. Ani jsme všechno nestihli zhlédnout a paní pořadatelka nás hnala hned do další místnosti, kde byl připraven dokument o Titaniku. Po krátkém filmu jsme se přesunuli do další místnosti, kde jsme se seznamovali se stavbou Titaniku, s jeho kajutami a vším možným o něm. Značná část expozice byla věnována potopení lodi a nalezení vraku. Na konci výstavy jsme si pořídili několik fotek.

Jakmile jsme opustili výstavu, vyzkoušeli jsme si ještě malý kvíz o Titaniku a pak už jsme vyrazili do školy, kde jsme si dali rozchod a poklidně šli na oběd.

Matej Kromka P1A

203