Anglické zkoušky FCE a CAE nanečisto

Školní maturita z anglického jazyka se dá nahradit mj. i Cambridgeskou zkouškou FCE (Cambridge English: First) na úrovni B2. Již počtvrté angličtináři tedy zorganizovali tuto zkoušku nanečisto, aby žáci získali přehled o jazykové úrovni své angličtiny. V odpoledních hodinách, ve svém volném čase, si padesát pět studentů přišlo vyzkoušet poslech, čtení s porozuměním a lexikálně-gramatickou část. Někteří se zkoušky nanečisto zúčastnili již podruhé, a mohou tak porovnat své zlepšení.

Společně se zkouškou FCE si studenti mohli otestovat svoji připravenost na zkoušku CAE (Cambridge English: Advanced), která je ještě o úroveň vyšší (C1). Tu si přišlo vyzkoušet pět žáků.

Obecně se studentům dařilo zvláště dobře při poslechu a čtení s porozuměním.

Budeme se těšit při další „mock exam“ na jaře!

J. Bogdanová, J. Čermáková a I. Marvánová