Autorské čtení (Daniela Krolupperová)

Dne 14. 11. 2016 jsme místo naší obvyklé hodiny češtiny šli na autorské čtení Daniely Krolupperové, české spisovatelky, překladatelky a držitelky řady ocenění jako: Cena učitelů, Cena knihovníků, Cena za nejkrásnější knihu atd. Je známá jako autorka knih: Zločin na Starém Městě pražském, Bubáček, Společenstvo klíčníků atp. Vystudovala nordistiku.

Paní Krolupperová nám vyprávěla o svém životě a především o knize Proč mluvíme česky (její první kniha vydaná v r. 2003). Tato kniha byla původně určená pro děti z 3. a 4. třídy a prý sama autorka byla udivená tím, že její dílo získalo popularitu i u žáků z vyšších ročníků.

Ve volném čase ráda čte. Daniela říká: „Vždycky jsem hodně a ráda četla. Když jsem narazila na zvlášť dobrou knihu, četla jsem ji téměř nepřetržitě.“ Zjistili jsme navíc, že má v oblibě plavání, běžky a kolo.

Na konci přednášky třída pokládala otázky typu:

1. „V kolika letech jste začala psát?“
    „Píšu od malička, ale to mi v nakladatelství odmítli vydat:-).“

2. Co vás napadá, když píšete?
    „Když píšu, tak mě napadají další zápletky.“

3. Přála jste si jako malá být spisovatelkou?
    „Ano, jako malá jsem si přála být spisovatelkou.“

4. Jak dlouho jste psala první knihu?
    „Nevím, nevzpomínám si, bylo to už dávno.“

Daniela Krolupperová je velmi milá, inteligentní a zajímavá žena. Přejeme jí hodně štěstí a úspěchy při psaní dalších knih.