Návštěva studentů TEFLu Filozofické fakulty UK v Praze

Dne 11. 11. 2016 naše gymnázium navštívili studenti kurzu TEFL* (kurz pro budoucí učitele angličtiny), který se koná na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pod vedením PhDr. Tomáše Gráfa, Ph.D., aby se seznámili s praktickou výukou angličtiny na gymnáziu.

Studenti velmi kladně hodnotili úroveň znalostí anglického jazyka studentů naší školy, zázemí školy i náplň výuky.

Vybrané ukázky z hodnocení

„U studentů primy je vidět, že je angličtina opravdu zajímá.“ PhDr. Tomáš Gráf, Ph.D.

„Nevím, jestli je to zrovna tímto gymnáziem, ale třídy u vás působí mnohem útulněji než třídy u nás.“ Student z Chorvatska, jenž je momentálně v Praze na výměnném pobytu Erasmus

„Je skvělé, že v hodinách lze využívat autentická videa z internetu, například You Tube, což je hlavně pro teenagery velmi užitečné.“ Studentka magisterského studia Anglická filologie

Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným třídám 1A a 1B (úroveň A3), P1A a P1B (úroveň A2) a K5B (úroveň A2) za jejich aktivní spolupráci a velmi dobré reprezentování našeho gymnázia

Návštěva byla pro obě strany velmi přínosná a těšíme se na další možnou spolupráci.

Karolina Tomšová

*TEFL = Teaching English as a Foreign Language

Kurz je založen na kombinaci teoretických informací vycházejících z výsledků současného výzkumu v příbuzných oborech a praktického nácviku technik využitelných při vyučování cizím jazykům.