Pražský globus 2016

V měsíci listopadu proběhl další ročník oblíbené zeměpisné soutěže, které se pravidelně účastní několik desítek žáků nižšího i vyššího gymnázia. Soutěží se v kategorii A pro primy a sekundy, kategorii B pro tercie, kvarty, 1S a 2S a kategorii C pro ročníky vyššího gymnázia.

V kategorii A soutěžilo 25 účastníků, zvítězila Jana Kinclová, druhé místo obsadila Zuzana Tykalová a třetí skončila Veronika Biliková, do městského kola s nimi postoupil ještě Lukáš Pařízek (všichni S2B). V kategorii B zvítězil David Sovík (T3B), na druhém místě skončil Václav Král (T3B) a třetí postupovou pozici do městského kola obsadila Klára Jašková (K4A). V nejvyšší kategorii C zvítězil jako v posledních ročnících již pravidelně Ondřej Kukan (6S), druhý byl Jan Janovský (2.A) a jako třetí se umístila Karolína Hellerová (K5B), do celopražského kola však postoupili pouze první dva.

V pražském kole pak všichni naši zástupci byli úspěšnými řešiteli a umístili se mezi soutěžícími v první polovině výsledkové listiny.