EDISON 2017

V týdnu od 13.–17. 2. 2017 nás opět v rámci projektu EDISON navštívili studenti z různých koutů světa. Chloe z Číny, Cantika z Indonésie, Lucas z Brazílie, Chang z Malajsie, Tamar z Gruzie a Rahma z Egypta se prostřídali napříč třídami během hodin angličtiny, aby nás seznámili se svými zeměmi. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o tamních zvycích, rozdílech ve stravování, nejvýznamnějších památkách a svátcích. Měli jsme tak možnost nahlédnout do některých z pro nás tak odlišných a neznámých kultur a poznat, jak žijí lidé jinde, jak tráví svůj volný čas a jaké problémy je tíží.

Každý ze studentů měl připravenou prezentaci o své zemi a nějaký doprovodný program. Například s Chloe jsme si zazpívali, přeložili jsme si jména do čínštiny a bylo nám odhaleno tajemství čínské klávesnice. Lucas měl připravený zábavný a poučný kvíz o Brazílii, kde jsme formou hry ověřili své vlastní znalosti.

Hodiny strávené se zahraničními studenty jsme si velmi užili a už se těšíme na příští projekt EDISON - Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Zuzana Dorážková, 5S

edison2017 chaangcantika edison2017 k4a edison2017 lucas edison2017 sek 1