Mezinárodní celočínské finále soutěže CASTIC

Tereza Kačerová a Lukáš Vacek dosáhli velkého úspěchu díky své odborné mimoškolní činnosti. Oba se v tomto školním roce aktivně zapojili do Středoškolské odborné činnosti, Tereza Kačerová projektem v oboru zdravotnictví (Diferenciace plicních onemocnění založená na analýze kondenzátu vydechovaného vzduchu) a Lukáš Vacek v oboru chemie (Galaktosylace nukleosidových analog transglykosylační metodou). Oba v krajském kole v Praze zvítězili a postoupili do finále soutěže – Celostátní přehlídky 39. ročníku Středoškolské odborné činnosti, která se bude konat v červnu v Boskovicích.

Spolu s těmito úspěchy přišel i další, a to zasloužené pozvání do Číny na mezinárodní celočínské finále soutěže odborných projektů China Adolescents Science and Technology Innovation Contest (CASTIC), které se bude konat ve městě Hangzhou ve dnech 14. – 19. srpna. Tato soutěž se koná každoročně na různých místech Číny, zúčastní se jí mladí lidé do věku 20 let ze všech provincií Číny, ale i ze zahraničí. Cílem soutěže je povzbudit kreativní myšlení, inovační schopnosti a schopnosti aplikovat vědecké poznatky na nové výzkumy. Setkání studentů podporuje i vzájemnou spolupráci a umožňuje mladým odborníkům seznámit se s výsledky všech výzkumů.

Oběma studentům blahopřejeme a moc nás těší, že budou nejen naši školu, ale i celou Českou republiku reprezentovat v prestižní mezinárodní soutěži, děkujeme.