Štola uspěla v celostátní matematické soutěži!

Dne 11. 5. 2018 se konalo celostátní kolo matematické soutěže Pangea. Gymnázium Nad Štolou mělo v této soutěži čtyři nadějná želízka v ohni, která vzešla ze školního kola – Eliáše Černého (P1B), Alexe Forejta (P1B), Veroniku Bilíkovou (T3B) a Michaela Kahánka (2S). I přes velkou konkurenci se dokázali všichni prosadit a dosáhli skvělých výsledků. Nejúspěšnější řešitelka Veronika Bilíková obsadila bronzové 3. místo(!). Ve finálovém celostátním kole tak za sebou nechala 54 žáků a odnesla si pěkné věcné ceny. Eliáš Černý a Michael Kahánek skončili každý ve své kategorii na 21. místě. Alex Forejt se umístil na hezkém 35. místě.

Všem studentům gratulujeme a za úspěšnou reprezentaci děkujeme.

pangea