Podzimní čtení v Louvru 2016

Organizátor:

Gymnázium, Nad Štolou 1, Praha 7

Doba konání:

pátek 11. 11. 2016 – 9.00 až 12.00 hod.

Místo konání:

salonek Café Louvre, Národní 22, Praha 1

Garant:

Literární noviny

Soutěž je určena pěti vybraným pražským gymnáziím: Gymnázium Nad Štolou, Gy Elišky Krásnohorské, Gy Budějovická, Gy Voděradská a Gy Na Zatlance

Hlavní porotce: Michal Viewegh + zástupci výše uvedených škol – z každé jeden

Popis soutěže: Michal Viewegh v září 2016 zadá téma – letos jsou témata dvě a zní:

1. Život je drahý, ale dobrý (nebo obráceně: Život je dobrý, ale drahý)

2. Život je to, co se děje, zatímco si děláme jiné plány

Na jedno z témat studenti daných škol napíší povídku, její maximální rozsah jsou dvě stránky. Učitelé češtiny jednotlivých škol vyberou dvě nejlepší povídky ze svého gymnázia, jejich autoři se zúčastní finále, to proběhne v dopoledních hodinách – od 9 do 12 hod. – v Café Louvre, Národní 20 v Praze 1.

Finále bude mít svého moderátora a kulturní zpestření v podobě pěveckých vystoupení, ta zajistí předěl mezi čtenými povídkami. Deset finalistů – z každé školy dva – bude číst svoje povídky před porotou, jejímž předsedou je Michal Viewegh, která je dále tvořena pěti profesory ze spřátelených gymnázií.

Vítězná práce bude otištěna v Literárních novinách a vítěz získá další zajímavé ceny, včetně knih Michala Viewegha s podpisem autora.

Hlavní organizátor:

PhDr. Ivana Maršálková