Adventní zájezd do Regensburgu, Rothenburgu ob der Tauber a do Norimberka

Komise němčiny připravuje předvánoční zájezd do německého města Vánoc.

Termín: pondělí 18. 12. – úterý 19. 12. 2017 (odjezd od školy v 6.00, návrat kolem 21. hodiny)

Cena: 2 000,–Kč zahrnuje:

1. den

Regensburg

nejstarší funkční kamenný most (zal. r. 1135), gotický dóm sv. Petra, na 20 obytných paláců s vysokými věžemi v severoitalském stylu a více než 1 200 historických domů (od roku 2006 zápis v UNESCO)

Rothenburg ob der tauberhttps://cs.wikipedia.org/wiki/rothenburg_ob_der_tauber

německé hlavní město Vánoc: původní hradby a romantické uličky navozující atmosféru středověku a také Vánoc v kterémkoliv ročním období. Kromě početných hrázděných domů a renesanční radnice si pozornost zaslouží gotický kostel sv. Jakuba s velkolepým křídlovým oltářem od řezbáře Tilmanna Riemenschneidera z r. 1505.

Město proslavila rodina Käthe Wohlfahrt se svými obchodními domy s vánoční tematikou.

2. den

Norimberk

• exkurze do Otto Schmidt Lebkuchen – manufaktury na výrobu tradičních perníčků
  • návštěva největšího Delfinária v Německu (součástí ZOO, vstupné pro děti do 12,99 let 4,80 €, starší – skupinová cena 11,50 €!)
  • Christkindlesmarkt patří k nejznámějším a nejvíce navštěvovaným vánočním trhům v Evropě, na 200 dřevěných domečků reprezentuje rozmanitost německého ducha
  • zdejší párečky (Nürnberger) s přesně stanovenou délkou a složením („3 im Weckla“ nebo „6 auf Kraut“), v housce s hořčicí nebo s porcí zelí a houskou

Těšíme se na Vaši účast!