Návštěva z Bretaně

V pondělí 5. 3. navštívil naši školu již poněkolikáté Fabien Prugné, profesor Lycée Jean-Baptiste-le-Taillandier ve Fougères ve francouzské Bretani. Tentokrát nepřijel se žáky, ale se svými dvěma dětmi. Zúčastnil se výuky ve třech skupinách středně pokročilých studentů.

Nejprve krátce prezentoval Bretaň, stručně nastínil její historii a představil některé aktivity, které lidé provozují speciálně tam. Byl to například sport „char à voile“, tedy jízda po pláži na prkně s plachtou na kolečkách, nebo „football gaélique“, při kterém je dovoleno míč také házet či odbíjet kromě klasického kopání. To bylo doprovázeno videoukázkami a vysvětlením, vše samozřejmě ve francouzštině.

Poté dostali studenti příležitost zeptat se na cokoliv, co by je o Francii i o samotné Bretani zajímalo. Většina otázek se týkala životního stylu, osobních zkušeností kolegy, ale došlo i na politiku nebo na literaturu pro mládež. Důležitá byla zejména možnost pohovořit si tváří v tvář s rodilým mluvčím.

Děkujeme Fabienovi za návštěvu a těšíme se na nějakou další příležitost k setkání.

Věra Tesařová

P 20180305 092756P 20180305 101126 úpravaP 20180305 110238 úprava