Akce Přírodovědného klubu, které již proběhly ve školním roce 2017/18

21. 10. Zoopark Zájezd a Zákolanský potok, (Budeč)

Navštívili jsme Zoopark Zájezd – „skoro zoo“ nedaleko Prahy s příjemnou až rodinnou atmosférou, v níž jsme viděli i velblouda dvouhrbého, sbírku chameleonů, rodinku karakalů, několik druhů lemurů a další zvířata. Ani botaniku jsme nezanedbávali. V Zákolanském potoce jsme pátrali po racích. Výlet jsme zakončili na Budči.

17. 11. Záhadný 17. listopad

Využili jsme sváteční den k luštění různých záhad. Začali jsme hledáním vražedného nástroje s cílem usvědčit pachatele zločinu, pokračovali jsme „obyčejným“ kapalným dusíkem a pak následovalo pátrání po příčině požáru. V další části jsme se rozdělili a každý tým se věnoval jinému úkolu. Například zviditelňování otisků prstů různými způsoby, zviditelňování krevních stop luminolem, znovuzviditelnění vyškrábaných čísel v kovu (embos), zjišťování složení potravin apod. Ani jsme vše nestihli. Snad příště?

22. 11. Přednáška

Ve středu odpoledne se konala v aule přednáška pana prof. RNDr. Václava Hořejšího, CSc. o tom, jak funguje imunitní systém.

Nejbližší plánované akce

23. 12. Tradiční předvánoční výlet se zdobením stromku pro lesní zvěř

Tentokrát nás čeká např. Přírodní rezervace Břežanské údolí a keltské oppidum Závist. Srdečně zveme členy i budoucí členy klubu. Bližší podrobnosti (sraz, návrat, co s sebou) se dozvíte, pokud se přihlásíte na mailové adrese paní profesorky Babické.

Leden

V lednu nás čeká setkání s výzkumem v Národním ústavu duševního zdraví (pravděpodobně hned ve středu odpoledne po vánočních prázdninách), dále pak chemická akce Zábavné pokusy, na které není čas. A pro žáky druhých až čtvrtých ročníků vyššího gymnázia je připravena beseda s našimi „bývalými“, kteří poradí s výběrem seminářů s ohledem na to, co je potřeba pro maturitu, přijímací zkoušky i studium na vysokých školách přírodovědného směru.