Biologické a chemické úspěchy našich studentů 2015/2016

I ve školním roce 2015/2016 uspořádala předmětová komise biologie a chemie pro naše talentované a nadšené studenty všechna kola Biologické olympiády, Chemické olympiády, Botanické soutěže a také školní přehlídku prací Středoškolské odborné soutěže. Účastnili jsme se i Přírodovědného klokana a soutěže Enersol.

Rádi chválíme v první řadě píli a zájem našich studentů (spousta z nich je věrná přírodovědným soutěžím po celou dobu studia na našem gymnáziu), děkujeme učitelům biologie a chemie za jejich čas věnovaný podpoře a přípravě soutěžících a velká chvála patří především paní profesorce Babické, která věnuje spoustu času vzdělávání a motivaci studentů na přírodovědném kroužku, na terénních výpravách a biologických kurzech.

Hlavní úspěchy školního roku 2015/2016

Biologická olympiáda

V krajském kole kategorie B obsadila Kateřina Černá 5. místo.

SOČ

V krajském kole SOČ obsadila Tereza Kačerová 3. místo a v celostátním kole 1. místo.

V krajském kole SOČ obsadil Jan Kulička 1. místo a v celostátním kole 2. místo.

V krajském kole SOČ obsadila Natálie Pánková 5. místo

Přírodovědný klokan

V celostátním kole obsadila Tereza Kačerová 2. místo

Enersol

V krajském i celostátním kole obsadila Tereza Kačerová 1. místo, zúčastnila se i mezinárodní přehlídky prací.

Tereza Kačerová se stala i studentkou roku 2016 a díky ní i naše škola byla jmenována školou roku.

V současné době je Tereza Kačerová mezi třemi nominovanými na Českou hlavičku.

Gratulujeme!!!

-šs-