Reprezentace školy – florbal

Starší žáci

(hráči tercie A + B, kvarty A + B, první a druhé S)

Dne 8. 11. 2016 se uskutečnilo obvodní kolo florbalového turnaje, ve kterém naši školu reprezentovali:

Matouš Burian, Jan Kos, Martin Pretl (T3A), David Eyem, Adam Bílek, Jan Vokurka, Richard Gottfried (K4A), Matěj Havlas a Matěj Vavroušek (K4B), Jan Cibulka (1S), David Bitter a Adam Bhuiyan (2S).

V základní skupině sehráli kluci dvě jednoduchá utkání se ZŠ Korunovační (18:0) a ZŠ TGM (9:0), ale třetí souboj se ZŠ Tusarova byl poměrně vyrovnaný, přesto vítězný (3:2). Rozhodující zápas s Trojským gymnáziem vyšel jednoznačně našim hráčům 7:0.

O jednotlivé branky se podělili postupně všichni hráči: Havlas/9, Burian/7, Pretl/6, Gottfried, Eyem, Vokurka, Kos/3, Vavroušek/2, Bhuiyan/1.

florbal 1

Dne 21. 11. jsme se, s trochu rozšířeným kádrem, Martin Jindříšek, Jan Skorčík, Filip Matoušek (2S) a Tomáš Doležal (K4A), přesunuli z haly Podvinný mlýn na Stadion mládeže Na Kotlářce.

Zde na nás čekali soupeři, rozděleni do dvou skupin:

Skupina „a“ G. Opatov (P11), G. Na Pražačce (P3), G. Nad Štolou (P7) a skupina „b“ ZŠ Fryčovická (P9), G. Nad Kavalírkou (P5), ZŠ Lyčkovo nám. (P8).

Do utkání s G. Na Pražačce se zapojili všichni hráči a výsledkem bylo vstřelení pěti gólů. Brankář Adam Bílek velmi dobře chytal a odcházel z hřiště s čistým kontem.

Ve druhém souboji se nám vůbec nedařilo, a na co jsme sáhli, to jsme pokazili. Dokonce jsme se nechali třikrát vyloučit za úplně triviální chyby. Soupeř z G. Opatov byl rychlejší a dařilo se mu i kombinačně. Prohra 1:3 nebyla sice tak zdrcující, ale zařadila nás na druhé místo ve skupině. Bylo tedy jasné, že nastoupíme proti vítězi skupiny „b“.

Do posledního zápasu proti G. Nad Kavalírkou jsme šli s vědomím, že musíme vyhrát. Souboj se vůbec nevyvíjel dobře. Začátkem druhého poločasu byl stav už 3:1 pro soupeře, ale kluci to nevzdali. Brankáři se prostřídali a David Bitter začal kouzlit. Kontaktní gól vstřelil Matouš Burian a asi minutu a půl před koncem zápasu se Matěji Vavrouškovi podařilo vyrovnat. Prodloužení, 3 minuty, jsme začali hrát v přečíslení. Po velkém tlaku a rychlé rozehrávce utkání rozhodl Martin Pretl.

G. Opatov 3:4 G. Nad Štolou

POSTUP! POSTUP! POSTUP!

Vstřelené góly: Havlas/1, Vavroušek/1, Pretl/3, Gottfried/1, Vokurka/1, Burian/3.

Gratulujeme k postupu do krajského finále (1. 12. 2016) a držíme palce!