Úspěch našich studentek ve finále Středoškolského atletického poháru

V úterý 10. října 2017 se v Břeclavi konalo republikové finále Středoškolského atletického poháru, kam se družstvo dívek z našeho gymnázia probojovalo suverénním vítězstvím v krajském kole. I přesto, že počasí nebylo ideální a celý závodní den provázel déšť, díky skvělé atmosféře a nepřetržitému fandění v rámci týmu se našim atletkám podařilo vybojovat krásné třetí místo!

Ve sprinterských disciplínách (60 m a 200 m) se o skvělé výkony postaraly Karolína Kondrátová (3.A, v běhu na 60 m čas 8,20 s) a Maria Cukerová (S6B), která si na „šedesátce“ zaběhla osobní rekord 8,31 s. V běhu na 800 metrů se o body do celkového součtu postaraly Kateřina Tomanová (S6A, čas 2:54:50) a Veronika Čižinská (3S).

Ve skoku vysokém reprezentovaly Gymnázium Nad Štolou Barbora Hložková (2.A), která překonala laťku ve výšce 152 cm, a Kateřina Fialová (3.B). O body ve skoku dalekém se zasloužily sestry Kovandovy, Michaela (O8A, výkon 490 cm) a Jana (S7A). Ve třetí technické disciplíně, vrhu koulí, závodily Michaela Kovandová (osobní rekord 10,30 m) a Kateřina Fialová.

Poslední disciplínou, ve které se rozhodovalo o celkovém pořadí, byla štafeta 100 m–200 m–300 m–400 m. Naše gymnázium vytvořilo hned dvě štafety, ale v souladu s pravidly se do bodového součtu zapisuje pouze rychlejší z nich, kterou běžely dívky ve složení Maria Cukerová – Karolína Kondrátová – Veronika Čižinská – Kateřina Tomanová.

Slavnostní vyhlášení mělo, stejně jako závody na stadionu, mimořádnou atmosféru. Ceny předával patron soutěže, tyčkař Jan Kudlička, společně s Jiřinou Ptáčníkovou. Naše studentky si tedy (celkovým součtem 8 616 bodů) z napínavého souboje všech šestnácti zúčastněných škol odvezly nečekané, ale zasloužené bronzové medaile.