Vítejte

Vítejte,
naše gymnázium se nachází v dobré dostupnosti na kraji Letenské pláně.

DofE

Život na Štole: nabízíme žákům účast na programu mezinárodní ceny Vévody z Edinburghu.

Prezentace

Zajištujeme přípravu na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky: FCE, CAE, TOEFL, IELTS či DELF

Školní hřiště

Výsledky evaluace 2022 ukazují, že se našim žákům ve škole líbí a že jsou ve škole spokojeni.

Moderní učebny

Ve čtyř, šesti i osmiletém oboru připravujeme studenty k vysokoškolskému studiu.

Mobilita studentů Comenius se přehoupla do druhé části

comemob6 comemob5

Tři české studentky odjely do Francie za svými korespondentkami, které již strávily na podzim tři měsíce v Praze.

comemob7

A do Prahy dorazila jedna francouzská studentka, která bude v rodině žákyně, která již prožila tři měsíce ve Francii.

Na začátku února pak přiletěl do Prahy poslední student – Clement. Jeho příjezd byl odložen ze zdravotních důvodů.

JS

První dojmy

Od našeho příletu uběhlo už pár týdnů, a tak už máme spoustu prvních dojmů a zážitků z našeho nového domova. Prvních pár dní jsme strávily se svými novými rodinami, které nás velmi mile přivítaly. Po příjemně stráveném víkendu jsme přijely do naší nové školy, která se nachází ve městečku Parentis en Born. Naši noví spolužáci nás přijali velmi vlídně. Hned se s námi chtěli seznámit a nevadila jim naše nedokonalá francouzština. Velmi nás překvapil místní školní systém, který se hodně liší od našeho. Škola začíná v 8:30 a končí v 6:00 hodin. Vyučovací hodina trvá 60 nebo 120 minut, což je pro nás velmi náročné. Studenti nesmí být o přestávkách ve třídě, jsou venku nebo chodí kouřit mimo areál školy. To byla další věc, která nás překvapila. Kouří tu totiž většina studentů.

Mají zde ale hodinovou přestávku na oběd, který se také hodně liší. Mají pouze jedno hlavní jídlo, zato ho ale doplňuje nejrůznější druhy ovoce, zeleniny, koláčů, jogurtů a pečiva. Po čase jsme pochytily francouzský návyk jíst ke každému jídlu bagetu. Také už obědem zaplníme celou hodinovou přestávku.

Jedna z nás bydlí v rodině a každý den dojíždí školním autobusem do školy. Dvě z nás bydlí přes týden na internátu ve škole. Máme zde režim, na který jsme si už zvykly. Jsme rády, že nemusíme ráno brzo vstávat a každé ráno na nás čeká horká čokoláda a čerstvé bagety s nutelou k snídani.

Máme pocit, že lidé jsou si tu mnohem bližší, už tím jak se každý den vítají polibkem na tváře. Jsou více extrovertní a méně stydliví.

Nicole, Markéta, Bára 

Informativní schůzky

Ve středu 19. 6. 2024 se uskuteční důležité informativní schůzky pro zákonné zástupce přijatých žáků. Zahájeny budou v aule gymnázia a poté budou pokračovat ve třídách s třídními učiteli. Na schůzkách dostanete přihlášku na seznamovací kurz a další informace týkající se nástupu do školy a organizace školního roku.

Zahájení schůzek:

  • 8letý obor – 17:00 hod.
  • 6letý a 4letý obor – 17:30 hod.

Po padesáté deváté, přitom stále poprvé

Koncert Emauzy GNŠ 2023

Česká hlavička opět Nad Štolou – pošesté

Dne 16. 10. 2023 byly za přítomnosti kamer České televize v brněnském SONO centru slavnostně předány ceny Česká hlavička 2023. Naše gymnázium získalo tuto malou českou „Nobelovu cenu“ již pošesté. Číst dál…

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok