Letošní Podzimní čtení v Louvru, pod záštitou paní profesorky Ivany Maršálkové, se odehrávalo již po páté, a to tradičně ve velmi příjemných prostorách galerie kavárny Louvre, která se mimochodem drží dlouhodobě na prvním místě v hodnocení pražských kaváren.

Letošními témata, která navrhuje také již tradičně pan spisovatel Michal Viewegh, zněla takto: MILOVAT ŽIVOT VÍCE NEŽ JEHO SMYSL a druhé téma bylo: NEPTEJ SE, CO TI ŽIVOT DÁVÁ, ALE CO TY MŮŽEŠ DÁT ŽIVOTU. Na tyto náměty měli studenti vybraných gymnázií vytvořit povídku. Soutěže se účastnila tato gymnázia: Nad Štolou, Voděradská, Budějovická, Zatlanka a Elišky Krásnohorské.

Do celé soutěže se zapojilo přes 95 studentů, avšak pouze deset nejlepších se probojovalo až sem na Podzimní čtení v Louvru, kde porota, tvořená profesory uvedených gymnázií a samozřejmě jejím předsedou Michalem Vieweghem, vybrala vítěze. Porota to neměla vůbec lehké. Přestože témata byla poněkud těžší a pochmurnější, našly se zde i velmi vtipné povídky. Naši školu zastoupili dva studenti: Tereza Šírová a Matyáš Procházka (S7B). Porota se však nakonec jednomyslně shodla na vítězce Emě Labudové z Gymnázia Budějovická, porotci ocenili především velmi originální zpracování tématu.

Dopolední program nám zpestřilo hudební vystoupení Tatiany Meierové (S7B). Všichni byli nadšeni!

Jak závěrečným slovem potvrdil pan Michal Viewegh, v psaní se nedá soutěžit, a proto si každý účastník finále mohl odnést jako ocenění svého literárního umu knihu od M. Viewegha i s věnováním. Další cenné dárky věnoval hlavní sponzor soutěže – Literární noviny, tyto byly zastoupeny panem Janem Štolbou.

Literární čtení bylo pro všechny velmi příjemně stráveným dopolednem, takže se moc těšíme zase na příští rok a na šesté pokračování Podzimního čtení v Louvru, které je naplánováno na 11. 11. 2016.

Markéta Balcárková, S7B

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok