Čtvrtek pátého listopadu se na dlouhou dobu zapíše do našich pamětí jako den, kdy jsme měli možnost spatřit něco, co se mnohým lidem nepoštěstí za celý život. Skupina „seminárníků“ Designu životního stylu, v níž měly výraznou převahu slečny, se vydala v čele s paní profesorkou Maršálkovou do míst, kde návštěvy žáků gymnázií nejsou rozhodně na denním pořádku.

ct24-1

Sraz před školou byl stanoven na 11:00, což znamená, že jsme byli připraveni o čtvrtou vyučovací hodinu. Má lekce německého jazyka byla naštěstí zrovna suplována, pročež jsem nebyl ochuzen o žádný důležitý výklad.

ct24-2

Po poklidné cestě jsme byli vpuštěni do hlavní zpravodajské budovy. Vzápětí se nás ujal sympatický a vstřícný průvodce, jenž nás seznámil nejen s určitými pravidly chodu České televize a obecnými informacemi o ní, nýbrž také s její historií. V průběhu prohlídky budovy jsme měli příležitost setkat se s osobnostmi, jakými jsou například herec Martin Písařík či veslař Ondřej Synek.

ct24-3ct24-4

V rámci exkurze nám bylo umožněno prohlédnout si nejvýznamnější studia, kde se v minulosti odehrály mnohé politické diskuse. Kromě toho v nich byly natáčeny pořady jako „Otázky Václava Moravce" nebo „Hyde Park". Navíc jsme jedno z těchto studií navštívili ve stavu bezpochyby výjimečném, v průběhu rekonstrukce. Poté jsme dostali příležitost obdivovat samotnou režii kanálu ČT24 a oblast newsroomu, kde jsme se ocitli v bezprostřední blízkosti hlasatele, jenž právě předčítal zprávy v přímém televizním přenosu.

ct24-5ct24-6

Nemám sebemenší důvod této úchvatné návštěvy hlavního českého televizního zpravodajského centra litovat. Sice je pravda, že díky jejímu relativně brzkému zakončení jsem bohužel stihl obě hodiny tělovýchovy, ale její přínos není možné zpochybnit. Dojem na každého ze zúčastněných asi udělala odlišný, ale troufám si odhadnout, že jsme všichni odcházeli vcelku pozitivně naladěni. Kdo se jednou ocitne v zákulisí dění této televizní stanice, na ni v budoucnu bude nahlížet zcela jinak než dříve.

ct24-7

Jan Hvězda, O8A

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok