V listopadovém čísle anglického časopisu Bridge jsme se žáky ze skupiny angličtiny A1 třídy K5A narazili na článek o únikových hrách, jejichž podstatou je to, že skupina lidí je zavřená v místnosti plné rébusů, šifer a hádanek s kódy. Úkolem týmu je pak v časovém limitu všechny úkoly vyřešit, a dostat se tak z místnosti ven. Hra je postavená na spolupráci a logickém uvažování – hráči nepotřebují znát třeba morseovku. Všechno, co potřebují k vyřešení úkolů, najdou v místnosti.

V Praze je takových místností několik, většina je pro malé skupiny o dvou až pěti hráčích. My jsme šli do místnosti Occultica společnosti The Room, která je až pro deset hráčů.

Žáci si s úkoly poradili skvěle – spolupracovali, svítili si navzájem baterkami, pomáhali si, tipovali, počítali, dedukovali, otvírali zámky a dveře do tajných komůrek… V časovém limitu 77 minut přišli i na kód k velkému sejfu, kde byly placky „I am hero“ a klíč od dveří – a mohli jsme ven! Všichni si hru moc užili. Tady jsou některé z jejich komentářů:

I enjoyed the 77 minutes spent there, a good teambuilding activity and hard, but interesting tasks.“

It was really good. It was interesting to see how our class can cooperate.“

It was a great experience. I really loved when the game started to move, but we wouldn’t have solved it without the hints.“

I enjoyed it even more than I thought I would. I especially liked that there were many small riddles to solve and not just a big and impossible one.“

Jiřina Bogdanová

IMG 0969

 

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok