Tak jako každý rok se i letos naše škola zúčastnila této oblíbené soutěže, v níž si soutěžící měří své zeměpisné znalosti, a to se zaměřením na hlavní město Prahu. Otázky jsou vymýšleny geografy ze Západočeské univerzity v Plzni a soutěž je dvoukolová – ze školního kola postupuje několik nejlepších do kola celopražského.

Z řad našich studentů byla účast tradičně vysoká, a to ve všech třech kategoriích. V nejmladší kategorii A, kde soutěžilo 18 studentů, vyhrál s velkým náskokem bodů David Sovík z S2B, druhé místo poté obsadil Václav Král ze stejné třídy. Oba naši školu reprezentovali v městském kole, na třetím místě se pak umístila Veronika Antonová. V kategorii B, zahrnující tercie a kvarty v celkovém počtu 26 studentů, zvítězila Marcela Kinclová z K4B, do celopražského kola spolu s ní šla naši školu reprezentovat o rok mladší Klára Jašková z T3A, třetí místo poté obsadila Karolína Hellerová.

Nejvíce soutěžících, a to plných 42, se utkalo v kategorii C zahrnující celé vyšší gymnázium. Zvítězil Ondřej Kukan z 5S, na druhém místě se umístil Marek Pavlovský z S7B, jenž byl o pouhý půlbod lepší než Matyáš Procházka, Bianka Mičke a Martin Janský, kteří se všichni dělili o třetí místo. Do celopražského kola postoupil ještě Štěpán Krise z S7B.

I v celoměstském kole si naši studenti vedli velice dobře. Umístění byla příznivá, zástupci naší školy obsadili povětšinou místa v krásné první čtvrtině startovního pole. Největšího úspěchu dosáhl Matyáš Procházka, jenž se umístil na nádherném druhém místě z celkového počtu 56 soutěžících; výborně si vedli i zástupci z kategorie A David Sovík a Václav Král, kteří obsadili ve své kategorii 4. a 6. místo z celkového počtu 62 soutěžících.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za účast, těm nejúspěšnějším patří srdečná gratulace a budeme se těšit zase příští rok!

Ondřej Kukan, 5S

image2image1

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok