Dne 17. 12. 2015 se třída 4S vydala spolu s profesorkami angličtiny – Zuzanou Kreuzziegerovou a Ivanou Marvánovou – do Opletalovy ulice, kde se nachází Oxford Bookshop. Zde jsme měli domluvený program, který se týkal porovnávání knihy s filmovým zpracováním. Jednalo se o film a knihu s názvem Love Story. Celý tento program probíhal v angličtině.

Nejprve jsme si přečetli shrnutí děje knihy, která je určena pro studenty, takže je lehce zjednodušená a zkrácená (level B1). Vyplňovali jsme dva pracovní listy a odpovídali na nejrůznější otázky slečně, která pro nás celý program připravila. Ve dvojicích jsme pak porovnávali své odpovědi. Došlo i na čtení knížky, přesněji první kapitoly. Poté jsme se podívali na část filmu odpovídající první kapitole. Dále jsme diskutovali o tom, co chybělo a naopak přibylo, a nakonec jsme si povídali o našem celkovém dojmu z filmu. Když jsme se na danou část podívali po druhé, postupně nám docházelo, kolik z textu knihy nebylo uvedeno ve filmu.

Program byl moc příjemný stejně jako slečna, která s námi pracovala. Pokud hledáte knihu v cizím jazyce, doporučuji Vám návštěvu knihkupectví Oxford Bookshop, kde si určitě vyberete.

Lucie Volejníčková, 4S

oxford-bookshop-1 oxford-bookshop-2

 

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok