V pondělí 14. 12. 2015 jsme se časně zrána sešli před budovou školy, odkud jsme s dalšími studenty mířícími na jiný zájezd do Vídně vyrazili na cestu. Okolo poledne jsme dorazili do Mnichova. Jelikož jsme se cestou dozvěděli od paní průvodkyně mnoho zajímavých informací, hned jsme věděli, kam vyrazit. Naší první zastávkou byly vánoční trhy poblíž Nové radnice na Marienplatz.

Po rozchodu, který jsme strávili nakupováním a ochutnáváním jídel ze stánků, jsme dojeli na prohlídku Nové pinakotéky (galerie) – zde jsme si mohli prohlédnout umělecká díla 18. a 19. století – například slavný obraz Slunečnice od Vincenta van Gogha.

Nejvíce jsme se těšili na prohlídku známé Allianz Areny. Od dvou sympatických německých průvodců jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a mohli jsme si zblízka prohlédnout šatny hráčů nebo vyzkoušet akustiku na stadionu. Následně jsme nadšeně zamířili do FC Bayern München fan-shopu.

Po setmění jsme se vrátili zpět na trhy, abychom si mohli užít mnichovskou adventní výzdobu. Poté jsme se vypravili do Jugendherberge, kde jsme byli ubytováni.

Druhý den ráno, po vydatné snídani, jsme navštívili Rezidenci kousek od centra města, kde jsme si prohlédli knížecí pokladnici a dozvěděli jsme se více o významném panovníkovi Ludvíku II. Bavorském.

Poté jsme se přesunuli k olympijskému centru, kde se odehrály letní olympijské hry v roce 1972. Areál bylo možné vidět pouze zvenčí, ale i tak nás architektura jednotlivých hal velice zaujala. Odtud jsme zamířili do centrální pobočky BMW. Zde jsme si mohli prohlédnout vystavené modely automobilů, a dokonce se do nich posadit. Společně s prohlídkou Allianz Areny patřila návštěva BMW Weltu k největším zážitkům dvoudenního výletu.

Naší poslední zastávkou bylo historické městečko Regensburg, kde jsme opět navštívili adventní trhy a prohlédli jsme si dominantu města – katedrálu Dom St. Peter.

Po příjemně strávených dvou dnech v Mnichově a okolí jsme se vydali na cestu zpět do Prahy. I přes velmi chladné počasí jsme si výlet užili a budeme se těšit na další zase příští rok ;).

Lucka Mášová a Andy Hejdánková, 6S

DSC09326 1SAM 0194 SAM 0217 SAM 0233 SAM 0268 SAM 0275 

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok