Ve dnech 11. až 13. května 2016 jsme se zúčastnili jarních projektových dnů, konkrétně projektu Skály a skaláci s vedoucími projektu Liborem Sedleckým a Pavlem Růžičkou.

Naše výprava začala na pražském hlavním nádraží, kde jsme se všichni sešli, následně šli do vlaku a zamířili přímo do obce Malá Skála. Z místního nádraží jsme šli do hotelu, ze kterého, díky jeho umístění, bylo krásně vidět na zříceninu skalního hradu Vranov neboli Pantheonu a okolní skály.

image1
Profesor Libor Sedlecký pózuje u zříceniny hradu Frýdštejn

Poté jsme šli do místní restaurace na oběd, kde vařili poctivou českou kuchyni.

Dále jsme vyrazili na vyhlídku, ze které jsme viděli celou oblast, a pokračovali dál „nenáročnou“ procházkou skalami. Za zmínku stojí také to, že u každého zajímavého místa měl někdo z přítomných kratičký referát o daném místu.

image2
Na vyhlíce

image3

Další den jsme se po snídani vydali na celodenní výlet. Z nádraží jsme odjeli do Dolánek, odkud jsme šli na prohlídku zámku Hrubý Rohozec, což nebyla první ani poslední návštěva zajímavého místa, protože nás dále čekala návštěva Dlaskova statku, který jsme si celý mohli projít a podrobně prohlédnout. Ze statku jsme namířili přímo do Turnova, kde jsme se najedli, prošli částí města a následně navštívili Muzeum Českého ráje. Čekala nás dlouhá cesta zpět, a tak jsme se moc nezdržovali a vyrazili jsme směrem ke skalnímu bludišti Kalich neboli Chlévišti, které jsme úspěšně prošli. Skalní bludiště bylo za protireformace útočištěm pronásledovaných nekatolíků. Připomíná je vytesaný kalich s letopočtem 1634 (proto ten název). Cestou jsme se nezapomněli zastavit ve známé restauraci jménem Zrcadlová koza, kde jsme se posilnili na dlouhou cestu. Večer jsme dorazili do hotelu, kde jsme si dali večeři a následovala volná zábava (např. kulečník nebo fotbal).

image4
Skalní bludiště Kalich

Celý výlet nám počasí přálo a bylo tomu tak i v pátek, takže jsme po snídani vyrazili na kratší procházku místními skalami, po cestě jsme si sehnali oběd, vzali zavazadla a vyrazili zpět do Prahy.

Magdalena Ondřichová, Adéla Eva Novotná, K4A

 

 

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok