La cuisine française 2018

Ve dnech 25. a 26. října proběhly projektové dny. V rámci projektu La cuisine française jsme první den zůstali ve škole a ve trojicích jsme vypracovávali úkoly týkající se gastronomie jednotlivých regionů Francie.

Druhý den byl zajímavější. Ve stejných trojicích jsme vařili typické francouzské speciality pojící se ve většině případů k regionu, na který byl projekt z předešlého dne vypracovaný. Jednalo se například o quiche, rattatouille nebo mousse au chocolat. Poté jsme šli do mediatéky Francouzského institutu, kde jsme si prohlíželi fotografie Čechů žijících ve Francii.

Amálie Dvořáčková, S2B