První v republice! Úspěch v konverzační soutěži ve francouzském jazyce

V únoru se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Celkem 50 žáků soutěžilo ve čtyřech kategoriích, své znalosti a dovednosti prokázali při poslechu a v komunikačních situacích. Do krajského kola postoupily tři žákyně, Lucie Knoblochová z T3B, Denisa Malínková z K4B a Michaela Vrbová ze S7B.

Krajské kolo se uskutečnilo distanční formou v dubnu letošního roku. Skvělých výsledků dosáhla děvčata i tam, ale pouze Lucie Knoblochová ve své kategorii vyhrála a účastnila se květnového ústředního kola, které proběhlo v úterý 10. května opět distanční formou. K naší velké radosti byl Luciin výkon bezchybný a v celostátním kole s přehledem zvítězila.

Gratulujeme!