33. ročník SOČ – mimořádný úspěch našich studentů

Ve dnech 10. 6. – 12. 6. 2011 proběhlo v Sezimově Ústí celostátní kolo 33. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Naši školu reprezentovali v tomto roce tři studenti:

V oboru fyziky získal Ondřej Novák (O8A) s prací „Využití fólií z tantalu při studiu produkce a transportu neutronů v sestavách s olověným terčem ozařovaným deuterony s vysokou energií“ 13. místo a zvláštní cenu České nukleární společnosti.

V oboru chemie obsadila Zuzana Mariničová (S7B) s prací „Využití nových postupů v diagnostice Asthma bronchiale a jejich srovnání s metodami stávajícími“ 6. místo.

A to nejlepší nakonec! V oboru chemie získala Eliška Zlámalová (S7B) s prací „Vývoj metody pro monitorování molekulární podstaty vzniku závislosti na drogách“ 1. místo a další ocenění:

Zvláštní cena - Širší nominace do soutěže European Union Contest for Young Scientiests v září 2012 v některém z evropských měst,
Cena NIDM MŠMT,
Cena České spořitelny,
Cena děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci,
Cena JE Temelín/Útvar chemické režimy za 1. místo,
Cena Národního centra pro mladé chemiky,
Cena společnosti Jablocom,
Cena FJFI ČVUT pro vítěze oboru.

Gratulujeme!

H. K.