Úspěch v SOČ

Nebývalého úspěchu dosáhl v uplynulém školním roce 2013/14 student – dnes již absolvent – našeho gymnázia Michal Outrata. S prací Teorie matematických her obsadil 1. místo v krajském kole a vynikající 4. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti (SOČ) v oboru Matematika a statistika.diplom

Celá práce se zabývá řešením matematických her a jako řešení navrhuje koncept Nashova ekvilibria (Nashovy rovnováhy). Téma a obsah práce značně převyšuje rámec středoškolského učiva. Autor v ní prokázal hluboké matematické znalosti a vysokou úroveň kreativity a kritického myšlení.

Nelze opomenout skutečnost, že Michal vyhrál krajské kolo SOČ i ve školním roce 2011/12 s prací Využití matematické analýzy v praxi. Bohužel se nemohl později celostátního kola zúčastnit.

Osobně bych chtěla Michalovi Outratovi velmi poděkovat za reprezentaci školy a za příležitost nahlédnout do jedné z disciplín aplikované matematiky (Teorie her), která má velmi široké využití v praxi.

Přeji Michalovi hodně úspěchů v dalším studiu i v životě a našemu gymnáziu k padesátému výročí více takových studentů.

Mgr. Petra Kotrbová