Středoškolská Odborná Činnost SOČ 2015 – přírodovědné předměty, pražské kolo

V letošním školním roce proběhl již 37. ročník Středoškolské odborné činnosti. Naše gymnázium vyslalo do krajského, tedy pražského kola dva zástupce. Oba naši reprezentanti v současnosti absolvují prvního ročník a soutěžili tak se studenty o dva, případně tři roky staršími, což představovalo z našeho pohledu jistou specifitou letošního ročníku. Nicméně navzdory svému věkovému hendikepu se oba zhostili svého úkolu úspěšně a v konkurenci studentů dalších středních škol se rozhodně neztratili. Tereza Kačerová (K5B) s prací „Nízko energetická stavba akumulující teplo prostřednictvím průmyslového odpadu“ v oboru 08 Ochrana životního prostředí obsadila 1. místo s postupem do celostátního kola. Hugo Kocek (1. B) s prací „Barevná chemie“ v oboru 12 Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie obsadil místo třetí. Oběma studentům gratulujeme a Tereze přejeme hodně štěstí v celostátním kole, které proběhne na konci června tohoto roku.

diplom-soc-2015-kacerova