🎄 Radost v Dětském domově v Humpolci

letošní svátky
pohodu, štěstí
i krásné dárky.

Nás – studenty gymnázia – napadlo, že bychom mohli potěšit děti, které strádají a jsou bez domova, vánočními dárky. Hledali jsme vhodné zařízení, volba nakonec padla na Dětský domov v Humpolci.

V tomto dětském domově žije v současnosti 27 dětí ve věku 7 až 20 let. Žijí zde ve čtyřech rodinných heterogenních skupinách. Pro tyto děti jsme uspořádali sbírku dárků, jednalo se například o plyšáky, panenky, knihy, kosmetiku, oblečení, boty, kabelky a baťůžky, malířské potřeby, brusle, čokoládky a podobně. Dárků jsme nakonec shromáždili kolem 130.

Také jsme vyráběli vánoční přáníčka jmenovitě pro každé dítě. Myslím si, že pro děti z Humpolce mohou tyto maličkosti znamenat hodně a že je potěší. Vše zorganizovala paní profesorka Ivana Maršálková, které za toto velice děkujeme. Příští rok plánujeme „dárečkování“ zopakovat.

Za třídy S2B a S6B
Melanie Gray a Jasmina Pazurek

P. S. V novém roce přidáme fotky dětí s „našimi“ vánočními dárky!