Prohlídka reprezentačních prostor Pražského hradu

Dne 10. května 2019 se naší třídě naskytla vzácná příležitost, a to možnost návštěvy reprezentačních sálů Pražského hradu. Po druhé vyučovací hodině jsme opustili školu a vydali se na Hradčany. Když jsme se dostavili ke speciálnímu vchodu a prošli bezpečnostní kontrolou, dostali jsme se do první místnosti, kde jsme byli seznámeni se základními informacemi o reprezentačních prostorách a panu prezidentovi. Pak už začala prohlídka jednotlivých sálů, síní a salonů. Viděli jsme například Španělský sál, Rudolfovu galerii, Širokou chodbu, Oktogon, Trůnní sál, Habsburský salon a mnoho dalších. Všechny místnosti byly moc hezké a všem se nám tam líbilo. Jsme vděční, že jsme se tam mohli podívat, protože je možné, že už takovou příležitost nikdy mít nebudeme.

Klárka a Julča, K4A