Soutěž Let’s Write!

Někteří studenti našeho gymnázia se zapojili do soutěže Let’s Write!, která nabízela možnost zamyslet se nad některými citáty z díla Václava Havla a napsat povídku. Úkol to byl nelehký a sedm žáků napsalo velmi zajímavé povídky. Velmi oceňuji odhodlání žáků primy B, kteří se do soutěže pustili s velkou vervou (Jana Blahytka, Sara Bauerová, Jan Svoboda) a na vyhlášení výsledků soutěže v Knihovně Václava Havla byli všichni pochváleni.

Z kvarty A napsali svou povídku Laura Košacká a Alex Plata, taktéž byli pochváleni hlavním porotcem, spisovatelem Markem Sloukou. A další soutěžící byla studentka kvinty A, Eliška Zimová, která ve své kategorii obsadila 2. místo!

Názor porotců: Leah Gaffen, Callum Philbin, Troy Witt, Seth Rogoff, Mark Slouka and Jim Gomez.

Let’s Write! 2019 announcement

It's hard to say this is the best story! For us winner is every single one of you who entered this year’s Let’s Write! writing contest.

Thank you for your hard work and inspiring us with your amazing stories.

Strávili jsme příjemné odpoledne v Knihovně Václava Havla ve společnosti soutěžících z celé republiky a porotců z řad spisovatelů, scénáristů a režisérů nebo učitelů anglického jazyka z Riverside International School a Open Gate gymnázia.

Jsem ráda, že to naši studenti zkusili, všichni získali feedback od renomovaných autorů a v příštím roce to můžeme zkusit znovu! Gratulace všem!

Z. Kz