Náš pobyt v Sebnitz

Jazykového pobytu v německém Sebnitz se v září 2019 zúčastnili žáci naší třídy, tedy tercie A, a němčináři z tercie B.

V Sebnitz jsme se měli skvěle. Bylo tam spoustu zábavy a přitom jsme se toho hodně naučili. Program byl pestrý, ale zbylo nám dost času, abychom se spolu bavili.

První den jsme absolvovali takzvanou KIEZ-Rallye, při níž jsme zjišťovali informace o areálu, ve kterém jsme byli ubytovaní. Druhý den jsme hráli GPS hru, během níž jsme v týmech dostali GPSky a podle souřadnic jsme plnili různé úkoly. Třetí den byla na programu Stadt-Rallye. Ve městě jsme zjišťovali informace o Sebnitz, museli jsme se ptát i místních obyvatel. Čtvrtý den jsme se vydali na celodenní výlet na pevnost Königstein. Téměř každý den jsme absolvovali jazykový kurz.

Vždy jsme pak měli dost volného času na zábavu. Nejčastěji jsme hráli ping-pong, ale bavili jsme se i jinak.

Večer pak byl zase jiný program. Dvakrát jsme tančili na diskotéce a jednou hráli bowling.

Kromě výuky němčiny jsme během celého pobytu komunikovali s německými dětmi, což bylo zajímavé i zábavné.

Poslední den jsme si bohužel museli zabalit věci a odjet.

Text: Magdalena Antonová, T3A
Video: O. Píša a A. Forejt, T3B