Fyzikální akce ve školním roce 2020/2021

V prvním pololetí školního roku 2021/2022 studenti Fyzikálního semináře 1 navštívili odborné pracoviště na KDF MFF, kde si v Interaktivní fyzikální laboratoři sami demonstrovali některé základní jevy Optiky. Studenti Fyzikální semináře 2 taktéž navštívili IFL, tentokrát se zde zabývali tématy z oblasti mikrosvěta (fotoelektrický jev, Comptonův rozptyl apod.). Ve druhém pololetí tohoto školní roku byly také zorganizovány přednášky pro zájemce z různých ročníků, a to s tématy:

• Pokusy s kapalným dusíkem (RNDr. Petr Hruška PhD., MFF UK)
  • Vznik a důsledky bouřek a tornád (Mgr. Martin Malachov, ČVUT)
  • Asteroidy a další vesmírné objekty (Marco Souza de Joode, bývalý student)
  • Zbraně a techniky vzdušného souboje (Janek Cibulka, maturant)
  • Motorové a bezmotorové létání (Janek Cibulka, maturant)