Za krásami jižní Anglie

V červnu letošního roku jsme opět pořádali první školní zájezd do Velké Británie pro třídy T3A a T3B. Jako cílovou destinaci jsme zvolili Eastbourne – malebné a poklidné přímořské letovisko.

Do Anglie jsme vyrazili za poznáním, zábavou i výukou. Tři dopoledne strávili naši žáci ve školních lavicích, kde si mohli vyzkoušet, nakolik dovedou naučené jazykové dovednosti použít v praxi. Bez znalosti angličtiny se neobešli ani v hostitelských rodinách, kde byli všichni ubytováni.

jangl12b jangl12c

Cestou tam i zpět si všichni užívali krás Londýna. Z kabiny ruského kola London Eye jsme navzdory pošmourné obloze přehlédli celé město, navštívili jsme historickou loď HMS Belfast, prohlédli jsme si Greenwich, Docklands, City of London, Tower of London, Westminster Abbey, Covent Garden a mnoho dalších historických i moderních míst, které jsou tradičním magnetem pro turisty celého světa.

Během týdne jsme uskutečnili celodenní výlet do Portsmouth, kde jsme kromě nejproslulejší námořní základny Velké Británie obdivovali město i z ptačí perspektivy ze 170 metrů vysoké vyhlídkové věže Spinaker Tower. Během týdne jsme navštívili akvárium Sea Life Centre v Brightonu, udělali jsme si vycházku na křídové útesy Beachy Head, prohlédli si Hever Castle. Užili jsme si kamenitých pláží a ukřičených racků, největší odvážlivci vyzkoušeli koupel v moři. Trocha času nám zbyla i na nákupy.

jangl12d jangl12a

Nikdo se nezranil, nikdo se neztratil, téměř nikdo nezlobil, užili jsme si spoustu zábavy. Určitě se do Anglie v dalších letech rádi společně vrátíme.

Markéta Bartošová