UWC

V pondělí 18. 12. 2017 jsme měli možnost seznámit se se zahraničním programem jménem UWC. Představila nám ho bývalá studentka našeho gymnázia Tereza Poláková spolu s její kamarádkou z Filipín.

Tereza nám objasnila, proč se rozhodla odjet studovat do jiné země a jak její studium v zahraničí, konkrétně v Nizozemí, probíhá.

Představila nám hlavní myšlenku programu, kterou je vytvořit co nejvíce multikulturní školu.

Hledají lidi z celého světa, kteří chtějí získat nové zkušenosti, vzdělávat se a poznat nové lidi.

Rozhodně na ní bylo poznat, že je za tuto změnu školského systému ráda. Vyřazovala z ní velmi pozitivní energie a bylo vidět, že je rozhodnutá nám v případě zájmu pomoci a popsat záležitosti týkající se programu ještě detailněji.

Já i mí spolužáci jsme rádi, že se k nám informace o těchto možnostech dostanou. Třeba někoho z nás zaujmou a zkusí nové věci, které mu určitě změní život.

Zuzana Irategeka

2AB 12AB 2