Vídeň 2017

V pondělí v šest hodin ráno jsme se sešli rozespalí a uzívaní před školou a vyrazili směrem na Vídeň. Dálnice D1 nás překvapila tím, jak byla snadno a bez problémů průjezdná, cesta nám tedy utekla rychle.

Ve městě nás čekalo mrazivé, ale krásné slunečné počasí. Prohlídku města jsme začali v Haus der Musik. „Potkali“ jsme se zde s nejlepšími hudebníky minulosti a současnosti a nahlédli jsme i do hudební budoucnosti. Hudbu jsme nejen slyšeli, ale zvuky a tóny jsme dokonce viděli, cítili a sami jsme je mohli i vytvářet… Ve hře na virtuálního dirigenta nás poslouchali samotní Vídeňští filharmonici… Po prohlídce muzea jsme měli krátký rozchod v centru města a mohli jsme si zajít na dobroty do jedné z mnoha kaváren.

Potom jsme jeli do Technického muzea, které na rozdíl od našeho letenského bylo více interaktivní a bylo zaměřeno na více technických oborů než jenom na auta a letadla. Když už jsme měli unavené nohy od chození, tak jsme se jeli ubytovat do hotelu.

Po odpočinku nás ještě čekala návštěva vánočních trhů před radnicí, kde si všichni tu pravou vánoční atmosféru patřičně vychutnali, a to doslova. Vídeňský vánoční Kinderpunch nemá obdoby!

Další den byl také slunečný, báječně se hodil na návštěvu Schönbrunnu, sídla Habsburků. Po prohlídce Imperial Tour jsme mohli navštívit zámecké trhy nebo jsme se mohli projít ve velkém zámeckém parku. Celí natěšení jsme program zakončili Apfelstrudelshow ve zdejší Cafe Restaurant Residenz a stali jsme se mistry v pečení pravého jablečného, rozumějme vídeňského štrúdlu, který jsme nakonec samozřejmě ochutnali… Mňam…

Odpoledne nás ještě čekala procházka po Hofburgu a po centru města. Obdivovali jsme Burgtheatr, Operu, dóm sv. Štěpána, ulice s výstavními domy na Kohlmarkt a Graben.

Pak už jsme celí nedočkaví vyrazili do nákupního resortu G3, kde jsme využili poslední šanci na nákup vánočních dárků.

Vánoční atmosféru města jsme si náramně užili a už teď se těšíme na příští adventní výlet do Vídně 2018!

Adéla Masničáková, K5B