Není světlo jako světlo aneb (ne)záříš – zazáříš!

V pátek 2. března jsme neutekli ze školy domů. Naopak, zůstali jsme až do večera. Měli jsme bohatý program. V rámci akcí Přírodovědného klubu jsme se zabývali elekromagnetickým vlněním, zejména oblastí UV záření. Měřili jsme spektrometrem. Každý si vyrobil UV lampičku. Ano, mohli jsme si ji koupit, ale vlastnoruční výroba je určitě napínavější. Práce s páječkou byla pro většinu z nás novinkou.

Dílo se zdařilo a mohli jsme se pustit do dalších experimentů. Ověřili jsme luminiscenci některých látek i účinnost opalovacích krémů a vyrobili fluorescenčního hopíka. A kdo nedělal hopíka, ověřoval záření IR pomocí termokamery. Odpoledne uteklo rychle – rychleji, než bychom chtěli. Část experimentů jsme nestihli. Tak příště?

DSC01553DSC01555DSC01557DSC01562