Prohlášení vyučujících Gymnázia v Praze 7, Nad Štolou

Stávky školských odborů se naše škola neúčastnila vzhledem k pozdnímu termínu jejího oznámení a především proto, že jsme rozhodně nechtěli poškodit studenty ani jejich rodiče (mimo jiné byly na večer 6. 11. dlouho dopředu oznámeny třídní schůzky).

V žádném případě však tímto krokem nepodporujeme vládu premiéra Babiše, ani nevyjadřujeme spokojenost se situací v našem školství, které je dlouhodobě podfinancováno. Pánové Babiš i Plaga neustále ukazují jakési grafy a procenta, ta se přitom mění z měsíce na měsíc a někdy i ze dne na den.

Sliby této vlády tedy rozhodně nepovažujeme za seriózní a naší podpoře se opravdu netěší!

V Praze dne 8. 11. 2019
40 učitelek a učitelů Gymnázia v Praze 7, Nad Štolou