Výuka českého jazyka a literatury

Komise ČJL má 13 členů, z toho 3 fakultní učitelky.

Český jazyk a literaturu studují všichni studenti a všichni také z tohoto předmětu skládají maturitní zkoušku.

Všichni se neustále dále vzdělávají ve svém oboru (semináře FF UK, PedF UK, NIDV, CERMAT) i v počítačových dovednostech. Zavádějí nové metody a formy do výuky – je připravena celá řada projektů: Cestopis po fantastické zemi, Básnický almanach, Lexikon strašidel, Komiks, Písňové autorské texty… Uskutečnily se také celoškolní projekty: Divadlo žije, Tvůrčí psaní, Noc na Karlštejně, Letem světem, Cesta do pohádky, Cesty nesmrtelných, Po stopách Karla Čapka…

Ve všech třídách se vyučuje podle školního vzdělávacího programu.

Pro 3. a 4. ročníky je nabízen Literární seminář I., II. Je zaměřen na přípravu a psaní Maturitní práce z ČJ. V rámci seminářů jsou organizovány besedy se spisovateli a režiséry, například s s Michalem Vieweghem, Irenou Douskovou, Simonou Wagnerovou, se zástupci médií – např. Daliborem Balšínkem z Echa, s redaktorem České televize Janem Smetanou… Součástí seminářů jsou i exkurze – např. do České televize a televize Prima, do Barrandovských ateliérů, do redakce Echa 24.

Soutěže

Podzimní čtení v Louvru
Studentská odborná činnost

Další aktivity

Školní akademie – přehlídka estetických, komunikačních a pohybových schopností
Pedagogická praxe – studenti pedagogických a filozofických fakult

PhDr. Ivana Maršálková, předsedkyně předmětové komise

Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies).
Ok