Učebnice a výukové materiály

V některých třídách pracujeme s řadou učebnic Insight, které v letošním roce mají novou edici. Dobíhají učebnice Maturita Solutions 2nd edition a 3d edition. Většina tříd přešla na učebnice řady Gateway.

insight elementaryinsight pre intermediate.v2insight intermediateinsight upper intermediateFCE

gateway a2gateway b1gateway b1+gateway b2gateway b2+gateway c1

Vedle učebnic nabízíme studentům možnost odebírat časopisy, které nejen rozšiřují slovní zásobu, rozvíjejí jazykové a řečové dovednosti, ale svým obsahovým záběrem dovolují efektivněji věnovat pozornost tzv. průřezovým tématům.

bridge 2021 12gateready 2022 06

Na vyšším gymnáziu to je především časopis BRIDGE, který nám pomáhá nejen s rozvíjením řečových dovedností, čtení s porozuměním či písemného překladu, ale díky nahrávkám také s rozvojem dovednosti náslechu. Ve výuce využíváme také autentické zdroje z internetu a nově některé kolegyně zkouší i materiály vytvořené s pomocí AI. Na nižším gymnáziu čteme v primách časopis Ready a v ostatních ročnících nižšího gymnázia časopis Gate. Oba časopisy doplňují výuku o zajímavá témata, hry, zajímavosti o anglicky mluvících zemích apod. V hodinách čteme se třídami jak upravené čítanky, tak celé knihy v originále, podle úrovně studentů.

Nebojíme se inovovat naši výuku pomocí online zdrojů a materiálů, a především během distanční výuky jsme zapojili celou řadu nových a zábavných interaktivních programů.

Vedle zmíněných učebnic a časopisů používáme i další výukové materiály, jako například English Speaking World, New English File, English Vocabulary in Use, testové materiály k mezinárodním zkouškám FCE, CAE, či řadu učebnic NEW CONCEPT ENGLISH, která svojí srozumitelností, přehledností a úsměvným obsahem patří již mezi klasické učební materiály.

Zuzana Kreuzziegerová, Jitka Čermáková