Návštěvy ze zahraničí

Školní rok 2022/2023

V dubnu 2023 navštívili naši školu studenti nizozemského gymnázia Bonhoeffer College v Enschede a v červnu proběhl společný projekt s polskou školou International Trilingual School z Varšavy. Žáci T3A a T3B se učili jeden den spolu s polskými žáky a českými i polskými učiteli angličtinu, TV, španělštinu, francouzštinu a základy češtiny a polštiny.

Školní rok 2021/2022

V tomto školním roce jsem bohužel opět nemohli přivítat žádné zahraniční studenty kvůli pokračující neutěšené pandemické situaci.

Školní rok 2020/2021

V tomto školním roce jsem bohužel nemohli přivítat žádné zahraniční studenty kvůli neutěšené pandemické situaci.

Školní rok 2019/2020

Tento školní rok byl poznamenán dlouhodobou distanční výukou. Zahraniční studenty ze Sandinávie jsme mohli přivítat pouze na podzim 2019. Další setkání byla odvolána.

Školní rok 2018/2019

V těchto dnech navštívili naši školu studenti z Dánska. Každý rok na jaře přijíždějí do Prahy a seznamují se s životem v naší zemi. Většinou se zajímají o památky, historii a školství. Součástí jejich výletu je i návštěva české školy. Musí pak vypracovat projekt, ve kterém srovnávají české a dánské školství.

Letos se seznámili se studenty K5A, kteří si pro ně připravili zábavnou soutěž Riskuj o České republice. Padaly otázky o jídle, sportu, kultuře apod. Nejlepší otázka byla o významu slova Brno, kdy vybírali z možností – město, oblečení nebo nic. Chvilku se zamýšleli a zaslechla jsem, jak říkají, že to nebude mít žádný význam (nic), ale nakonec tipovali město a byli úspěšní. Myslím, že se náramně bavili a naši studenti také. Celou přípravu zajistili J. Petránský, M. Balík, M. Barták a E. Zimová.

Poté následovala diskuze o všem, co je zajímalo.

Následující hodinu připravili studenti 1A/B a ti měli zábavný kviz na téma Velikonoce. Společně jsme Dány naučili alespoň část koledy Hody, hody, doprovody a na oplátku Dánové připravili několik otázek o Dánsku pro naše žáky.

Společný čas uběhl velmi rychle a myslím, že studenti si to společně užili.

Z. Kz

IMG 20190423 103625 BURST003IMG 20190423 103644 BURST003IMG 20190423 103807 BURST009

Školní rok 2017/2018

Ve školním roce 2017/18 naši školu navštívilo několik skupin zahraničních studentů, převážně ze Skandinávie (Dánové). Diskutovali s našimi studenty, zajímali se o naši školu a systém školství u nás. Společně hledali podobnosti a odlišnosti obou zemí a školských systémů. Všechna setkání byla motivující, přínosná a přátelská.

Školní rok 2016/2017

Zahraniční návštěvy u nás ve škole

Naše gymnázium poměrně často navštěvují studenti ze zahraničí, protože je zajímá, jak to vypadá v české škole. Porovnávají si pak systém vzdělávání ve svých domovských zemích a u nás. Většinou se zúčastní výuky anglického jazyka, tudíž i pro naše žáky bývají tyto návštěvy zajímavé. Nejčastěji studenti přijíždějí ze Skandinávie nebo Itálie.

Věřím, že tyto „exkurze“ budou pro nás motivující a přínosné i nadále.

Za kabinet AJ Z. Kz

Ve středu 8. 3. 2017 navštívili naši školu studenti z Dánska. Strávili s námi jednu hodinu angličtiny, na kterou jsme si připravili krátké prezentace, například o českém jídle, hudbě nebo o slavných osobnostech. Během celé hodiny jsme si procvičovali mluvenou angličtinu a obohatili jsme se navzájem i o „bad words“ v cizím jazyce. Celá hodina utekla velmi rychle a my jsme se museli s Dány rozloučit. Velké díky patří učitelům angličtiny, kteří tuto návštěvu zorganizovali.

Kateřina Čižinská, 4S

danove foto

Školní rok 2015/2016

Z letošního školního roku uplynul teprve měsíc a naše gymnázium už navštívily dvě skupiny zahraničních studentů. Na začátku září to byli Dánové a na konci září Švédové. Setkali se s našimi žáky, měli možnost diskutovat o tom, co je zajímá, a mohli porovnat systém školního vzdělávání v domovských zemích a u nás.

Pro naše žáky bývá návštěva zahraničních studentů příjemnou změnou a zpestřením běžných hodin anglického jazyka. Koneckonců na fotkách, které nám poslali Švédové, je vidět, že atmosféra byla neformální a vstřícná.

Z. Kz

navstevy-2

Školní rok 2014/2015

Studenti z Itálie 2015

Ve čtvrtek 26. 3. 2015 naši školu opět navštívila skupina italských studentů z Reggio Emilia, kteří každý rok přijíždí do Prahy, aby se seznámili s jedním z nejkrásnějších měst Evropy.

Setkali se s našimi studenty v hodinách anglického jazyka, ochutnali místní dobroty, které studenti připravili (chléb s pomazánkou 4S, koblihy K5B) a sehráli přátelské utkání ve volejbale, které sice prohráli, ale dle slov prof. Jansové, to byl jeden z nejlepších výkonů, který zahraniční studenti u nás podali.

Co je ve škole nejvíc překvapilo? Čistota ve třídách a mládí našich učitelů!

Pokud má někdo zájem o výměnný pobyt v příštím školním roce, hlaste se, prosím, u prof. Aleny Zadorožné.

Dánové Nad Štolou

více informací zde