Biologická olympiáda 2019/2020

Ve školním roce 2019/2020 byla na našem gymnáziu opět uspořádána všechna školní kola Biologické olympiády. Ostatní kola se konala díky riziku infekce Covid-19 pouze distanční formou.

Studenti nižšího gymnázia se bavili nad zajímavými úkoly, tématem letošního ročníku byl „Těžký život ve vodě“. Odevzdali skvělé domácí práce a ve školním kole zkoumali především fyzikální a chemické vlastnosti vody, které umožňují existenci vodních organismů.

Studenti vyššího gymnázia měli také velmi zajímavé téma pro studium – „Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte!“. Teoretické i praktické úkoly byly zaměřené na to, jak se rostliny a živočichové umí bránit predátorům, parazitům, potravním konkurentům i změnám životního prostředí. Nechyběla ani tradiční poznávačka.

Naši soutěžící se v obvodních a krajských kolech stali úspěšnými řešiteli.

V jednotlivých kategoriích školních kol zvítězili:

Kategorie A

1. Petra Vandrovcová