Druhá bé v pražské ZOO

Během praktik z biologie 24. a 31. března 2011 jsme  neprozkoumávali taje biologie ve školních lavicích, nýbrž jsme se vydali na exkurzi do pražské ZOO. Přímo do Pavilonu velkých želv (želv sloních a želv obrovských), kde jsme měli možnost načerpat odborné informace, ale i mnohé zajímavosti z výkladu paní Velenské, maminky jedné z našich spolužaček, která nám celou prohlídku umožnila.

Dozvěděli jsme se nejen něco o jejich domovech (Galapágy, Seychely), ale také  o jejich hlavních rozdílech, například ve tvaru a barvě krunýře, způsobu žvýkání či ukusování potravy či v jiných tělesných odlišnostech. Dozvěděli jsme se, proč a kým jsou a byly ohrožovány, a co způsobuje riziko jejich vyhubení. Měli jsme také jedinečnou příležitost poznat, v jakých podmínkách se tito velcí plazi musejí pohybovat, aby přežili.

Celkově byla exkurze velice přínosná, obohatila naše vědomosti, ale zároveň jsme se při ní velmi bavili. Bylo to pěkné zpříjemnění času jinak běžně tráveného v útrobách školy.

Lukáš Havlín, 2B