ENERSOL 2022 – ocenění v rezidenci primátora hl. města Prahy

V Celostátním kole soutěže ENERSOL 2022, dosáhlo družstvo reprezentující hlavní město Prahu historického úspěchu, vítězství dosáhli nejen v celkovém hodnocení, ale obsadili první místa ve všech třech kategoriích. A to se dosud v devatenáctileté historii programu ENERSOL nikomu nepodařilo. Členem vítězného týmu byl žák naší školy Šimon Kilián 2B, který do celostátního kola postoupil s prací Hlinitoměďnatý katalyzátor pro zásadité palivové články. Úspěch žáků reprezentujících naše hlavní město, ocenil i radní pro školství hl. m. Prahy PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D., který vítězný tým a pedagogické pracovníky přijal 29. 4. 2022 v Rezidenci primátora hl. m. Prahy a osobně jim poděkoval. Úžasné společenské prostory, vysoké ocenění aktivit soutěžících žáků i samotného projektu ENERSOL z úst pana radního, společný přípitek na další úspěchy, malý dárek, a nakonec i prohlídka historických prostor.

enersol 2022enersol 2022 2