Eliška Zlámalová na University of Edinburgh

Gymnázium Nad Štolou jako odrazový můstek ke studiu na prestižních zahraničních univerzitách aneb Česká hlavička Eliška Zlámalová za podpory THE KELLNER FAMILY FOUNDATION na University of Edinburgh.

Nositelka ocenění Česká hlavička 2011 Eliška Zlámalová získala stipendium THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, které ji umožní studium medicinální biologie na prestižní britské univerzitě University of Edinburgh.

Absolventka našeho gymnázia, která v letech 2011-2012 v rámci své odborné spolupráce s Vysokou školou chemicko-technologickou a 3. Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy, obdržela díky své vědecko-výzkumné práci ocenění Česká hlavička, získala důvěru rodinné nadace Renáty a Petra Kellnerových, která ji poskytla studijní stipendium. Nadace The Kellner Foundation, která vznikla v roce 2009 a zaměřuje se na zvyšování kvality vzdělávání v České republice, pokryje veškeré náklady v prvních třech letech Eliščina studia ve Spojeném Království, což jí umožní další působení v oboru, s kterým se seznámila v rámci uvedené spolupráce naší školy s pražskými vysokými školami.

My bychom tímto chtěli popřát Elišce mnoho úspěchů a maximální zužitkování podpory k svému dalšímu profesnímu růstu a vlastně i vydařenou reprezentaci našeho gymnázia v zahraničí.

HK