Školní galerie Gymnázia Nad Štolou

V přízemí gymnázia je místnost, kterou mají studenti ve velké oblibě. Studovna. Název místnosti napovídá, že poskytuje prostor pro studium, četbu, psaní úkolů apod. Skutečné využití této studovny je jiné:). Relaxační. Studenti si sem chodí popovídat, vypít kávu, nebo jen tak v klidu posedět stranou od neklidu školních chodeb.

Na konci dubna se Studovna proměnila ve školní galerii. Totiž byla proměněna našimi výtvarnicemi – Ivanou Jirkovou a Irenou Hladkou.

Busty ze studentských let Ivanky Jirkové a Irenky Hladké – pohled pro studenty současné jistě blízký a zajímavý

Dne 29. dubna jsme se setkali na vernisáži. Autorky představily galerii tím nejpříjemnějším způsobem – výstavou vlastních obrazů. Studovna se proměnila ve výstavní síň, každý obraz prostor obohacuje a umožňuje návštěvníkovi pozorovat, přemýšlet, inspiruje.

Školní galerie nabízí své prostory dalším tvůrcům z řad studentů i učitelů. Jaký bude její další život? To záleží právě na nich. Nemohu napsat na nás, protože já jsem neměla štěstí, které mají naši studenti, štěstí na učitelky výtvarné výchovy :). Mé nevelké výtvarné vlohy tedy nedostaly příležitost se rozvinout, ale jsem ráda, že mám příležitost být divákem krásných obrazů v naší nově otevřené školní galerii.

Autorky obrazů zahajovací výstavy – Irenka Hladká a Ivanka Jirková.

Ke každé vernisáži patří trocha hudby – studenti zahráli několik písniček Jaroslava Ježka.

Krajina s pejskem I. Hladké

Romantické nálady obrazů I. Jirkové

Těším se na další výstavu

I. Brunc. Čih.