Školní fotbalový tým se jako mistr České republiky kvalifikoval na MS v Srbsku

Velkou pochvalu a vyznamenání si zaslouží fotbalisté našeho gymnázia, kteří prošli těžkou kvalifikací s těmi nejlepšími soupeři z naší republiky. V pražské kvalifikaci jsme sehráli krásné utkání o postup s velmi těžkým soupeřem z Jarova, který byl tvořen hráči, kteří hrají nejvyšší fotbalovou soutěž. Favorizovaného soupeře jsme zaskočili a díky dvěma krásným brankám jsme vyhráli 2:0. Republikové finále se hrálo v Jihlavě, kde se sešly ty nejlepší školy z celé republiky. Jednalo se o školní týmy, které tvořili kmenoví hráči hrající také nejvyšší fotbalovou soutěž, konkrétně Brno, Jihlava, Hradec Králové, Staré Město, Tábor. Po postupu z prvního místa ze skupiny jsme se v semifinále utkali s domácím týmem, Jihlavou. Semifinále rozhodla jediná branka utkání, kterou se nám podařilo vstřelit již v prvním poločase. I přes velkou snahu domácí Jihlavy o vyrovnání se nám podařilo udržet čisté konto, a postoupili jsme tak do finále, kde nás čekal pravděpodobně nejvíce fotbalový tým turnaje – Staré Město.

Do utkání, které se hrálo již za tmy, nastoupily oba celky značně unavené. Celý finálový zápas se hrál s velkým nasazením, obětavostí a bylo patrné, že ani jeden tým nechce inkasovat gól. Ve druhém poločase si Staré Město vytvořilo větší územní převahu, ale díky našemu perfektnímu týmovému výkonu si nebylo schopno vytvořit větší brankovou příležitost. Byli jsme to naopak my, kdo mohl rozhodnout finále. To se však nepodařilo, takže o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. Po penaltovém rozstřelu jsme se stali šťastnějším týmem, jelikož rozhodla jediná neproměněná penalta soupeře ze Starého Města, zatímco z našeho týmu byli všichni střelci úspěšní.

Následovalo několik překrásných momentů plných radosti a oslav, které pokračovaly až do pozdního večera. Ukončil je až okamžik, kdy jsme se loučili na autobusovém nádraží na Florenci. Kluci si tak splnili sen reprezentovat svoji školu, ale také svoji zem na Mistrovství světa středních škol, které se bude konat v termínu 6.–14. 4. 2019 v Bělehradu v Srbsku.

Celou naši cestu kvalifikací, mnoho zajímavostí, včetně aktuálních informací o MS je možné sledovat na instagramovém účtu @roadtoserbia.

Gratulujeme našim studentům a přejeme jim mnoho úspěchů na nadcházejícím Mistrovství světa středních škol v Srbsku.

44083839 294711248035618 468374958246985728 n45704863 322281065272919 7094906224868589568 n45803828 357231445031218 139625568567033856 n