Concours Jean de la Fontaine – vítězky studují na našem gymnáziu!

Žáci z oktávy B se zúčastili celostátní soutěže v psaní bajek ve francouzštině – Concours Jean de la Fontaine, kterou vyhlásila Alliance française v Ostravě při příležitosti 400. výročí narození této významné osobnosti francouzské i světové kultury.

Studentky Markéta Prošková a Agáta Motlochová se umístily na 1. místě s veršovanou bajkou „La fable de deux petits chatons“.

Děvčatům srdečně blahopřejeme, přejeme mnoho dalších úspěchů ve studiu i soutěžích a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Věra Tesařová