Présentation en français

Dne 4. 4. 2019 se francouzská část třidy K4B vypravila do Národního technického muzea prezentovat svoji znalost francouzštiny dohromady s hereckým umem.

Po měsíci intenzivního trénování divadelní hry La belle au bois dormant přišlo finále, kdy jsme svou divadelní hru měli předvést ostatním třídám z jiných škol, jejichž žáci stejně jako my trénovali svoji prezentaci. Na řadu jsme přišli jako druzí, hned po studentech ze ZŠ náměstí Curieových, kteří vystupovali se zpěvem Aux Champs-Élysées. To bylo první z několika Aux Champs-Élysées, které jsme slyšeli během dne. Myslím, že mnozí z nás, kteří tam byli, mají Aux Champs-Élysées naposloucháno na rok dopředu.

Naše pohádka byla na rozdíl od Aux Champs-Élysées ojedinělá. Snaha se vyplatila a nám se představení povedlo. Mohli jsme si oddechnout a v klidu sledovat další program. Po nás následovaly další školy jako Malostranské gymnázium, Gymnázium PORG, Gymnázium z Kutné Hory, Biskupské gymnázium Brno nebo ZŠ Pod Marjánkou a další. Velmi častým představením byla nějakým způsobem ztvárněná francouzská píseň. Méně časté byly různé scénky, nejzajímavější z nich byla dle mého názoru psychologická poradna pro pohádkové postavy. Po zhlédnutí všech představení nám byly předány diplomy. Všichni účastnící dostali tatranku, pití, propisku a zápisník. Poté jsme se vrátili zpět do školy na výuku.

Pro mě bylo zajímavé vidět, jakým způsobem studenti z jiných škol v podobném věku zvládli vytvoření něčeho kreativního ve francouzském jazyce, a srovnat svoji úroveň francouzštiny s lidmi z jiných škol.

Antonie Soukupová, K4B