Zeměpisná olympiáda 2021/2022

Opět postup do celostátního kola

Soutěž probíhá v těchto kategoriích:

A (primy), B (sekundy), C (tercie, kvarty a odpovídací ročníky osmiletého a šestiletého gymnázia) a kategorie D (pro třídy vyššího gymnázia).

Do dvou letech ovlivněných covidem a distanční výukou se systém zadávání testů změnil.

I přes menší technické problémy se do školního kola přihlásilo přes Teams celkem 42 žáků.

Nejlepších výsledků v okresním kole dosáhli, a tím si vybojovali postup do krajského kola:

David Sovík (D), Mikuláš Ladin (D), Vojtěch Mikulecký (C), Daniel Thein (C), Martin Almeida (B).

Největším úspěchem v krajském kole bylo 3. místo Davida Sovíka v kategorii D, a tedy i postup do celostátního kola. Tento student byl spolu s Vaškem Králem každoročním účastníkem zeměpisné olympiády po celých osm let a střídali se na nejvyšších příčkách krajského, a dokonce i celostátního kola.

Všichni postupující dostali diplom a ceny.

Gratulujeme a děkujeme za účast.

Za PK Z Eva Stejskalová